Het eerste sinterklaascadeau komt a.s. vrijdag al binnen, namelijk de start van de ronde van Spanje in Utrecht om 18.30. Het begint met een surprise, een ploegentijdrit dwars door de stad, waarbij de route ook over het oudste fietspad van Nederland gaat namelijk de Maliebaan.

Etappe 2 vind ik interessanter, omdat die tijdens het laatste deel ervan, over wegen gaat waar ik heel veel gefietst heb toen ik in Zeist woonde.

Ik ga er zelf niet heen, want die renners rijden zo snel, dat het hele peloton in een mum voorbij is. Zodoende ga ik de rit volgen op de televisie, waar ik een veel beter overzicht heb. Volgens Treeske komen ze ook langs de Pyramide van Austerlitz waar zij als vrijwilligster heeft gewerkt en die waarschijnlijk in beeld komt.
Ik vind het jammer dat ze op een paar heuvels na, om de klimmen van de Utrechtseheuvelrug heen rijden. Bovendien nemen ze die nog van de makkelijkste kant. Aan de andere kant ook weer begrijpelijk, want als ze de Amerongseberg eerst aan de stijle kant beklimmen, komen ze tijdens de afdaling in het dorp door de Koenestraat, die vol met hoge verkeersdrempels ligt. Die liggen daar om wielrenners en auto’s rustig door het dorpje te laten rijden. Wel rijden ze door die straat om bij de Amerongseberg te komen, dus als je wilt leren vloeken in een buitenlandse taal, moet je daar gaan staan als ze langsrijden. Op de Amerongseberg zijn de eerste bergpunten te verdienen. En als ik het routekaartje goed gelezen heb is de tussensprint op de startbaan van de voormalige vliegbasis Soesterberg. Daar ben ik echt vaak overheen gereden. Ik ga lekker genieten van de koers en de omgeving die ik zo goed ken.
Ik zal er ook niets van zien, want ik ben dan als vrijwilliger met mijn Vuelta shirt aan aan het werk in Utrecht 🙂
Leukkkk!!! Waar meld jij je aan voor dit soort vrijwilligerswerk?
https://www.eventmakers.nl/ Ze organiseren bij veel sportevenementen het vrijwilligerswerk.
Dankjewel!!! Ik ga eens kijken!
Oké,
Geweldig!
Ja. was echt leuk, al die wielrijders van dichtbij gezien en ook de hele Spaanse organisatie daarachter, echt enorm hoor!
Wat een entourage hé!
ja, gigantisch
Ik heb er ook zin in! Zal prachtig zijn de Utrechtse Heuvelrug ook eens van een andere kant te bekijken!
Ja, en als de Pyramide dan in beeld komt, waar we samen zoveel keren geweest zijn, is natuurlijk helemaal fantastisch!
Wat was het leuk hè… 👍
Viva Utrecht!
Nou?
Vaak verdwaald daar in de stad Utrecht. 🙄
Ik ben nooit verder gekomen dan Hoog Brabant.
Ik heb hoogtevrees, dus in Hoog Brabant zul je mij niet zien.
Dat jullie die omgeving goed kennen, geeft een mooie extra aan deze rit!
Jazeker, wordt bijzonder.
Als jij je nou amuseert voor twee dan hoef ik er niet naar te kijken, deal?
Ik kan niks ‘scherps’ bedenken om terug te schrijven, dus deal!
met scherpe dingen moet je natuurlijk oppassen, voor je het weet zit er bloed aan de paal.
Een aantal jaren geleden was startte hij in Apeldoorn, in heel de stad hingen toen roze fietsen, kwam dicht bij waar Wim woont langsrijden, hij vond het geweldig.
Ik begin steeds meer van Wim te houden!
Haha ja ik soms ook ………